alannavalentin
alannavalentin alannavalentin
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

I paid $42 for six hot chocolate bombs what is the unit rate price for one item 

Relax

Respuesta :

12690297
12690297 12690297
  • 16-02-2021

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

. Early Christians developed the monastic ideal as a means of counteracting (A) government interference (B) heresy (C) competition from Eastern religions (D) wo
observational data is easier to analyze and interpret when it is organized into tables, charts or graphs T or F?
Which statement is NOT true? A Every integer is a real number. B Every counting number is an integer. C Every integer is a rational number. D Every decimal numb
In "The White Umbrella," which best describes Miss Crosman? A. adventurous and strong B. foolish and irresponsible C. selfish and impolite D. sympathetic a
Why were factory conditions so bad at the start of the Industrial Revolution?
-2/3 qould be classifide as a whole,natural,rational, and irrational
where is 1/12 inches on a ruler?
what is the element name for K2S
what happens to impacts on the surface of bodies without an atmosphere?
Which word implies a joyous occasion? A. doleful B. festooned C. profuse D. zealous