liltook2009 liltook2009
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Caleb bought raisins in bulk $2.50 per round. He spent a total of $5.75. How many pounds of raisins did he buy?

Relax

Respuesta :

brendaacolmenaress brendaacolmenaress
  • 12-02-2021
$5.75 divided by $2.50= 2.3 pounds
Answer Link
kkmheaflufebzxjecg kkmheaflufebzxjecg
  • 12-02-2021

Answer:

2 1/3 I believe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the next three numbers.1 , 0.6 , 0.36 , 0.216 . . .​
Please help me with this!
You need 3 gallons of plum purple paint. Write and Solve proportions to deter main low many parts of each tint you need.
I really need help (ill give brainlest)
Do you learn to weld in power sports class?
Can someone pls help me with my question? pls, explain the correct answer. A red blood cell placed in distilled water will swell and burst due to the diffusion
I need explain in this one please and i need the answers
how important the traffic management as a being part of the daily life of a person​
find the value of X and y​
I don’t know how to do this because my teacher doesn’t teach us anything.