zg3yuzv2si
zg3yuzv2si zg3yuzv2si
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

An item is regularly priced at $27. It is on sale for 20% off the regular price.

Relax

Respuesta :

tlopez07 tlopez07
  • 12-02-2021

Answer:

0.0135

Step-by-step explanation:

Answer Link
shaine13
shaine13 shaine13
  • 12-02-2021
it would cost $21.60
Answer Link

Otras preguntas

i do not tell a lie change into passive voice​
do your experiences at this time of pandemic change the way you decide on things? in what way??​
Which of the following is a chemical change? A. soil drying as water evaporates B. a rock eroding as the wind removes particles from it C. a solution of salt wa
DOING A QUIZ ASAP PLS
9. Which choice best describes the impact of Miki's visions of his past? They give the reader a clear picture of Miki's puppyhood. H. Up was They help the reade
Guys Plz help me answer this!!!!
Calculate each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 175 Calories in 12 ounces
Solve Sec(2x)-4=0 for the first two positive solutions. thanks!
A tank initially contains 130 gallons of water. It is then filled with more water, at a constant rate of 8 gallons per minutes. Write an equation that represent
Do) 7. Why did slavery become a widespread practice in the United States during the colonial period?