iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Relax

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find f(−5), f(−2.4), f(2.2), and f(3.6) for f(x) = lbrace −2 if x ≤ 0 5x if 0 < x < 3 x + 5 if x ≥ 3
Determine the total product cost for the year.determine the total cost of the ending inventory. determine the total of cost of goods sold. g
In a particular gravimetric analysis, the precipitate of caso4 was weighed before it was completely dried. the likely impact of this error on the calculated mol
I need help with this! TJ, Max, and Misha are all the same age. The sum of their ages is s years. How old was TJ eight years ago? Thanks!
Geographers rank human settlements based on what two factors
6+2|x+1|=36 what does the x equal
two wrongs make a right examples with numbers
Which function below is the inverse of f(x)=4x-3/2
When is it helpful to estimate quotients?
Evaluate the dot product a⃗ ⋅b⃗ of a⃗ =3i^−8j^ and b⃗ =−2i^−6j^.