lluviafernandez2 lluviafernandez2
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Tyrone spends $2 on ingredients for every $7 of revenue he collects selling
sandwiches at his shop. Tyrone collects $2100 selling sandwiches in a day. What
is Tyrone's PROFIT for the day?*
Cost ($)
Revenue ($)
2
7
2100

Relax

Respuesta :

LEGENDARYGIRL158
LEGENDARYGIRL158 LEGENDARYGIRL158
  • 11-02-2021

2+7+2100 it would be = $2,109

Answer Link

Otras preguntas

the expression 53.7124×103 as a single number
In the Book to kill a mockingbird in chapter 9 which page was one Atticus except to defend Tom Robinson
Explain the role of Mahatma gandhi in the Indian independence movement.
Chaplin talk to get a job in passage answer
Which greek mythological character killed achilles.
How career and study choices are influenced by availability of finances/affordability
A car travels 568km in 8 1/2 hours. What is the average speed in meters/second?
PLEASE HELP!!!!!!!!! LOOK AT PIC, THANKS!!!!!!
Radio waves have long wavelengths. What does this tell you about their frequency? A they have high frequencies. B. they have low frequencies C. frequency is unr
_____________, fill in the blank, requires that sales associates be friendly, knowledgeable, and helpful.