RedditFeedback
RedditFeedback
15-01-2021
Mathematics
contestada
Can someone help? I really need help
Respuesta :
laylamarshall07
laylamarshall07
15-01-2021
The costs per 1 pound of grapes would be $3 since 9 divided by 3= 3
Yes she has enough because 6*3=$18 and she has $20
Hope this helps
Have a great day/night
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Mark placed a pool in his backyard which is enclosed by a triangular fence the radius of the pool is 20.5 feet. How backyard is not covered by the pool
Analyze this artwork and determine which compositional rule is most evident. a) Rule of thirds b) 9-grid zone c) s-curve d) triangle method
How did Joseph Stalin's Five-Year Plans affect the Soviet Union? A. Many Soviet factory workers became unemployed and homeless. B.Soviet workers became wealth
How can I explain this Especially in large schools, catering to the dietary needs and restrictions for individual students is challenging, if not impossible, fo
What is the deadline for sending in federal income tax forms? January 20 April 15 November 3 December 31
One hundred employees of a company are asked how they get to work and whether they work full time or part time. The table below shows the results. If one of the
216 j of energy is required to raise the temperature of aluminum from 15o to 35oc. calculate the mass of aluminum. (specific heat capacity of aluminum is 0.90 j
Help me please!! Anyone!!
A photo of a painting measures 13 inches by 17 inches. The scale factor is 1 3 . What size is the painting?
Daniela is a stain glass artist; she created the window below for her living room. What is the area of the window she created?