carocrystal19
carocrystal19 carocrystal19
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

if sally wants to have 400 square yards of carpet installed which company would be cheaper?

Relax

Respuesta :

kalitraweek
kalitraweek kalitraweek
  • 16-01-2021

Answer: country carpets are cheaper

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Sin42cos17-cos42sin17
Could an organism survive without one of its organs
Could an organism survive without one of its organs
Why is american dream is not worth pursuing ?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Could an organism survive without one of its organs