yourgirl45 yourgirl45
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Dustin bought 2/3 pounds of peaches for $3.00.what was the price he paid per pound of peches

Relax

Respuesta :

lexi9381 lexi9381
  • 14-01-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

if 2/3 was 3/3 then it would be divided into 3 there for 3

Answer Link

Otras preguntas

What would the 17thnumber be
I need these problems answered before 7:00pm today I also have to show my work
Write the fraction in simple form 8/10
Which Buddhist concept states that an individual is punished or rewarded depending on the nature of his or her actions?
what are the viruses two main structures
After shocking a victim, continue CPR until they are : A. Breathing 10 or more breaths per minute B. Breathing 5 breaths per minute C. turning blue D. None of
what step did the artist use when drawing this pic?
Evaluate 0.67y + 4 when y = 2 and when y = –2. A. 5.34 and 2.66 B. –5.34 and 2.66 C. –5.34 and –2.66 D. 5.34 and –2.66
a house cost $250000 in the year 2000. in 2017, it sold for 230000. What is the percent of change?
please help me with this question