insurge0 insurge0
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

The Cost is 3.60 for 1/2 a pound of Candy. What is the cost for 2 pounds?

Relax

Respuesta :

jacksoncanfield2016 jacksoncanfield2016
  • 14-01-2021

$7.20

$3.60 times 2 is $7.20

Answer Link
naixus
naixus naixus
  • 14-01-2021

Answer:

$14.40

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

Which organelle do you inherit from your mother?
Make a list of possible numbers that have a gcf of 7
How can you tell if an argument is valid?
The scientific measure of disorder is called
(-3,-4), m= 0 write an equation in point-slope form
What is the difference between the product of 1, 2, and 3 and the sum of 1, 2, and 3?
Which stands for a loss of 17 yards?
Next year,four elementary schools will each send 126 students to bed ford middle school.what is the total number of students the elementary school will send to
If 6 people in the United States each eat the average amount of popcorn for 5 years, how many quarts of popcorn will they eat?
In 10 to the 6 power the 10 is the ______.