emmaleee68
emmaleee68 emmaleee68
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Torrie could buy 8 jars of Jiffy peanut butter for $27.12 or 7 jars of Peter Pan peanut butter for $26.53. What is the difference in the unit rates of the jars of peanut butter?
A. 22
B. 24
C. .40
D. -3/7

Relax

Respuesta :

havendawn
havendawn havendawn
  • 14-01-2021

Answer:

(D)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what did Laissez-faire supporters believe aout the role of government in economic affairs
What is the diameter of the circle with 49 pi
On her pogo stick , Lula made 24 hops in 30 seconds. At this rate, how many hops will she make in 50 seconds?
The students who conducted the shadow length experiment conclude that their results supported their hypothesis. Can their supported hypothesis be called a scien
43×15= what is the correct answer
is AG on the periodic table
what did Laissez-faire supporters believe aout the role of government in economic affairs
Can a linear equation and a linear inequality be solved in the same way
How many pairs of parallel lines have in a trapezoid
What is the solution to the inequality -0.4x - 1.2>0.8