graceamrobertson
graceamrobertson graceamrobertson
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of key chains costs $5.20. What is the unit price?
O $0.87
O $1.43
O $7.00
O $1.60

Relax

Respuesta :

smithparker3443 smithparker3443
  • 14-01-2021

divide 5.20 by 6 and you will get 0.87

Answer Link

Otras preguntas

Name the two major projects president Eisenhower pushed for?
write the name of any five specialist agency of uno also define their main functions​
To the base pair given write the correct matching base pair for DNA across from it in the text box provided
Iron is produced from its ore, iron oxide, by using a displacement reaction. This is done in a blast furnace. Which element is used to displace iron?
i need answer please​
Punctuate the following sentences: 1. leave the room immediately
What is the median of the following string of values?
why the evil youth engage their self in
What is 3*ln(5)? Expanded and get the exact answer.
Mathematics need help with this paper