KayaWilli970 KayaWilli970
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 pounds of jelly beans for $6. What is the unit rate?

Relax

Respuesta :

bmichegel
bmichegel bmichegel
  • 14-01-2021
0.25 I think that’s the answer
Answer Link
delilahhhhadelineeee
delilahhhhadelineeee delilahhhhadelineeee
  • 14-01-2021

Answer:

4 to 6? not 100% sure but i think that's it.

Answer Link

Otras preguntas

What river connects Lake Michigan and Lake Ontario?
From a jar of pennies, 1290 are drawn, marked, and returned to the jar. After mixing, a sample of 200 pennies is drawn and it was noticed that 50 were marked. U
The scores for today’s math quiz are 75, 95, 60, 75, 95, and 80. Explain the steps needed to create a histogram for the data.
What is 7 3/8+6 1/3+2 7/10
Help what polynomials are there??
what is a multicultural nation
If (x2 – 4) = (x + 2) = x -2, which polynomial should fill in the blank below? (х + 2) х = х2 – 4 х? – 4 ооо x – 2 х+2 х? - 2
HELPPP ME WITH SICENCE PLZZZZZZ The group of symbols and numbers that shows the types and numbers of atoms that make up a compound is a _________________.
What does Roosevelt day the “ nation ask for
Write a function called vowels that takes a string s and returns the number of vowels in the string: i.e. the number of letters that are