potatopug7
potatopug7 potatopug7
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

I need help 8,9 and 11

I need help 89 and 11 class=
Relax

Respuesta :

yoselinsarah yoselinsarah
  • 14-01-2021
8. The answer is the following; r = 2.4
9. The answer is the following; t = 2.25
11. ‍♀️
Answer Link

Otras preguntas

Why does a parcel of air expand as it rises upward through the atmosphere?
what was the effect of the 15th amendment
What is the square root of 12?
Which of the following is a good conductor of electricity? A. Glass B. Plastic C. Rubber D. Water
The total cost of 4 lb of fish and 3 lb of meat is $42.40. If 1 lb of fish costs $3.25 more than 1 lb of meat, what is the cost of 1 lb of meat
Find an equation for the parallel to 4y+28x=20 and goes through the point (-9,3) write the answer in the form y=my+b
What caused many Victorian authors to write socially conscious works? A. They were offended by the actions of Queen Victoria toward citizens. B. They saw how
______ beliefs about a certain group of people are stereotypes.
What ingredients would you like in your snack? 1.Can you eat gluten snacks? 2.Can you consume high-acidic foods? 3.How many calories can you consume?
Match each galaxy to its description. A. the Milky Way B. elliptical galaxy C. irregular galaxy 1. contains dust, gas and young stars 2. contains mostly olde