madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

a diatomic molecule is one that is made of only two different elements ? true or false
What are the subdivisions of lipids, proteins, and nucleic acids? I'm taking a science test right now, and I'm sooooo going to take advantage of this site.
Julien can swim at 40 yards per minute what is his speed in feet per hour
Which us president also served as chief justice of the us supreme court?
Convert 40.39° to degrees, minutes, and seconds.
How many amendments did the bill of rights have when it went into effect in 1791? A. Eight B. Ten C. Twelve D. Fourteen
I'm doing a project on the Black Death. What are some creative models I can do?
Which of these processes is not characteristic of the postabsorptive state?
During the Lincoln-Douglas debates, Lincoln expressed his views regarding slavery. Which of the following accurately reflects Lincoln's view? A) Lincoln support
2,860÷82A sport store owner has 2,860 basketballs, and he wants to donate to youth leagues. There are 82 leagues. If each leagues gets the same number of basket