vivianaroblero1
vivianaroblero1 vivianaroblero1
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Zack uses fruits and nuts to make a trail mix . He uses 2 cups of fruit every 3 cups of nuts

Relax

Respuesta :

DizRage28
DizRage28 DizRage28
  • 13-01-2021

Answer:

So he makes 5 cups of trail mix.

Step-by-step explanation:

Answer Link
trenth871
trenth871 trenth871
  • 13-01-2021

Answer: 5 cups of trail mix

Step-by-step explanation:

2 cups+3 cups = 5 cups

Answer Link

Otras preguntas

87 is what percent of hundred ​
Background: This regional airline built their reputation on quality, low cost, and no frills (only essential) service is provided. They have been in business fo
HELP ME PLSSSS THIS IS HARD
Please don’t put any links
A 2-gallon bucket of paint costs $71.68. What is the price per cup?
describe what gall bladder looks like
What effect did the Articles of Confederation have on the newly created states?Group of answer choicesDivided them under a weak national governmentDivided them
Can anyone help me??
As a theme develops throughout a text, the message is written directly into the text. is known from the beginning. slowly becomes more clear. be difficult for r
If f(x)=x2+1, then (f∘f)(x)=