samaribrahim samaribrahim
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Farhan bought one dozen bananas for $2.40. What is the rate ( cost ) of each banana?

Relax

Respuesta :

ozzydougherty84 ozzydougherty84
  • 13-01-2021

Answer:

20 cents

Step-by-step explanation:

12 divided by 2.40

Answer Link

Otras preguntas

A nurse prepares to administer 12 mg/kg of 5-fluorouracil chemotherapy intravenously to a client who has colon cancer. The client weights 132 lb. How many milli
What is the term for the lifting of the nail plate from the nail bed without shedding?
Triangle ABC has vertices at A(-6, 4), B(8,1) and C(-2,-4).
Horizontal members of a door panel are called?a) stilesb) railsc) mullionsd) casings
Ascites- define- what heart condition can it be seen in?
C'est super long j'ai rien compris
Unit Test A 2 3 4 26 Active 10 24 C Mark this and return Given right triangle ABC, what is the value of tan(A)? O O 5 13 12 13 12 5 13 12 Save and Exit TIME REM
What are four potential (infrequent) complications due to VAC?
Which of the following is a rich source of probiotics?a) enriched eggsb) sauerkrautc) iodized saltd) yogurt
Yesterday how wad is