HELPPP
Six ice cream bars and four bags of chips cost $13.50. Ten ice cream bars and five bags of chips cost
$20.00. What is the cost for each item sold separately?

Relax

Respuesta :

Answer:

The candy bar would cost 1.50 cents and the bag of chips would be a 1.00

Step-by-step explanation:

Answer:

1.50 times 10=15 for cream bars, and 5 packs of chips each will be $1 which is 5 packs of chips so it it will be 15 cream bars+5 packs of chips =$20

Step-by-step explanation: