Relax

Respuesta :

Answer:

$25 per month

Step-by-step explanation:

What we know:

3 months of a gym membership costs $75.

6 months cost $150.

To find the unit rate, divided 75 by 3, or 150 by 6.

150/6 = 75/3 = 25/1 = $25 per month