asmaahmed52 asmaahmed52
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

1. If 12 kg of sugar cost $ 250, calculate the cost of 20 kg of sugar.

Relax

Respuesta :

isabella6565
isabella6565 isabella6565
  • 15-12-2020

Answer:  416.7

250/12 = 20.8

20.8 x 20 = 416.7

Answer Link

Otras preguntas

Please somebody help with what the answer is to #12 in picture. And it’s not C because I put that and got it wrong.
in which tropical country was the film castaway mostly shot?
Identify the following literary devices. Terms can be repeated/used many times. simile hyperbole metaphor alliteration personification oxymoron onomatopoeia _
What is the equation of the line that has a slope of 1 and passes through the point (1,5)? Oy - 1 = (t + 5) y – 5 = (1 - 1) y + 1 = (1 - 5) y + 5 = (x + 1) Subm
What is a neutralization reaction?
3 different ways to write 5^11
because there was very little investment in education, african colonies
How much would you have to deposit today to have an accumulated amount of $20,000 in 20 years if yearly interest is 4.75% compounded continuously?
the fourth goal of foreign policy
help will mark Brainliest​