friendofgod1 friendofgod1
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9 the 4-pack is priced at 2.04 the 9-pack is priced at 4.86 by calculating the price roll determine which pack is better value

Relax

Respuesta :

kodysierra6803
kodysierra6803 kodysierra6803
  • 14-12-2020

Answer:

the 4 pack is a better value

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve -23 + (-14) and explain how I got the answer
Whats the diffrence between inshallah and wallah
All of the following leaders disagreed with the separatists EXCEPT: A. John Calvin B. Elizabeth I C. Philip II D. James I
Name the river that forms a border between the states of washington and oregon
4 ∈ {4, 14, 17} is this true or false
How is an ecomorph different from a species?
Franklin Roosevelt's: freedom speech. At least answer 1. (15+) Respond to these questions. Cite evidence from the text to support your positions. T What parts o
Why is it important to find the reciprocal in a fraction?
In what ratio the mass 4m should be split so the value of gravitational force comes maximum for a fix distance d between the masses? F=G(4m-x)/r^2 G/r^2(4m-x^2)
Which of the following was NOT true of the Battle at New Orleans? It was a decisive victory. It signaled a change in strategy for the British. It made future p