A package of 4 pairs of insulated socks costs ​$33.16. What is the unit price of the pairs of socks? PLEase help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Relax

Respuesta :

$8.29 which is $33.16 divided by 4 to find the unit price!
Divide the 33.16 into 4 parts. It is 8.29.

ANSWER: $8.29 for each pair