Jakob buys lunch at school on Mondays, Wednesdays, and Thursdays. He spends $3.50 for each lunch. Which equation can be used to find the number of weeks, w, it will take Jakob to spend $84 on lunch? 3.50 w = 84 (3 times 3.50) w = 84 3 w = 84 (3 + 3.50) w = 84