Nariah08
Nariah08 Nariah08
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of batteries that come in a 48 count are $24.98 what is the unit price of just one battery?​

Relax

Respuesta :

rogelioespaillat1
rogelioespaillat1 rogelioespaillat1
  • 14-12-2020

Answer A pack of batteries that come in a 48 count are $24.98 what is the unit price of just one battery is  $0.50

Answer Link

Otras preguntas

Use a factor tree to find the prime factorization of 164
There are 15 black mice in a cage. The ratio of all mice to black mice is 5:1. How many mice are in a cage?
How does Sac Fungi move?
Describe an example of a fossil that consists of an entire organism
if you flip the coins 1000 times, what fraction do you expect would come up as:2 heads?2 tails?1 head and 1 tail?PLEASE HELP!!!!!
I need an example of Alliteration in A Tale of Two Cities asap please
Gabriella wants to tile a room with an area of 320 square feet. The width of the room is 4/5 its length. What are the length and width of the room?
How many outcomes are there if you roll two dice with side sides
By default, text is _____ in a cell A.) left-aligned b.) centered C.) justified D.) right-aligned
which fraction is larger: 1/4 or 2/4