raiynaiirek raiynaiirek
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal - 13.8 ounces for $4.14 =

Relax

Respuesta :

alexismaysschool alexismaysschool
  • 14-12-2020

Answer:

30¢ per ounce

Step-by-step explanation:

I'm not exactly sure what your asking, but I'm going to assume that your asking for the unit price.

[tex]\frac{4.14}{13.8}=0.3[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Less than two weeks after U.S. President Joe Biden took office, his new administration is formulating a different strategy toward China than before.
Monday through Thursday of this week, Raphael ran a total of 7 3/5 miles. How many miles will he need to run on Friday so that he will have a total of 11 1/2 mi
GEOMETRY HELP PLEASE!​
What are complex traits ?
as a third-grade teacher, you receive the standardized test scores for mary and learn that she has gotten a stanine of 1 on the spelling subtest and a stanine o
does anyone know this?!?​
What is the solution to 3x+2423.0?
Correctly label the following parts of the male reproductive system.
Ahora, si Javier sale de Mayagüez (24.0km) a una velocidad promedio de 100.0 km/h para encontrarse con Maria en rincón. Cuanto tiempo se demora en llegar a rinc
Hi! i need some help:)