Relax

Respuesta :

28 divided by 7 = 4
So that means 1 Apple costs 4 dollars

Answer:

$4 per apple.

Step-by-step explanation:

This is pretty simple, you can divide 28 divided by 7 or you can go through your 4 times table and figure out that 4 times 7 equals 28.