karensmith17
karensmith17
14-12-2020
Mathematics
contestada
$24 for five toys whats the unit rate
Respuesta :
NgShiYin
NgShiYin
14-12-2020
Answer:
$4.80 per toy
Step-by-step explanation:
5 toys = $24
1 toy = $24 ÷ 5
= $4.80
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
What do the EPA ratings on a sticker tell you? (consumers math)
Where was the aztec civilization located?
PLEASE HELP!!!!! An author wishes to make it easy for readers to identify with the narrator's feelings. Which point of view would be most useful in achieving t
Laura's science teacher gave each student in her class 25.0 grams of iron pellets for an experiment. Each student was required to verify the mass of their pell
What are RFID tags used for? A. Shipping products B. Creating an expense journal C. Tracking inventory D. Protecting trademarks
How many quarters are equal to $6? (4 quarters = $1.00)
Help me write these words in French plz.Plz don't give me the incorrect answer.Also DONT answer if u don't know.
Of the many plots in A Midsummer Night’s Dream, which plot does Shakespeare focus on during the exposition and why? the play by Bottom and his friends beca
The graph shown here is the graph of which rational function
number of troops from great Britain that were deployed in ww2