tacchino tacchino
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

One bag of peanuts costs $1.52. How many bags
can you buy with $34.96?

Relax

Respuesta :

btabirih7206
btabirih7206 btabirih7206
  • 14-12-2020

Answer:

23

Step-by-step explanation:

just divide.....fjf

Answer Link
yellow1120 yellow1120
  • 14-12-2020
23 bags of peanuts

$34.96/$1.52= 23
Answer Link

Otras preguntas

How do i ask a girl out
Describe the psychological effects of the institution of slavery had on African-Americans.
1/5:2=1_ please help this is ratio and proportions
Countries from which continent colonized much of Africa?​
what was the most likely situation of a southern plantation owner after the war? apex
10 POINTS!!!!!!!! HELP I AM STRUGGLING :( :( :( How did Sulla help turn the Roman Republic into the Roman Empire? He angered the Senate by proposing that Rome
Andrew is writing a research about the sea turtle migration patterns. Which of the following would NOT be a good source to use? A. seeturtles.org: a website th
please help quickly i need to know how to do this as well
what is the intended audince for this passage
The Franks and the Van Dans must remsin wuiet during the daytime hours becsuse? A.) Anne, Margot, and Peter need to study B.) they dont want the workers in the