Relax

Respuesta :

mumsy

Answer: 4 dollars/ lbs

Step-by-step explanation:

Tom paid 16 dollars for 4 lbs

16/4=4 dollars/ lbs

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

$16 for 4 pounds so divide 16 by 4 to find how much was one pound:

16/4 = 4

I pound cost $4