53972
53972 53972
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. What is the unit cost of one pencil

Relax

Respuesta :

daniyal04
daniyal04 daniyal04
  • 14-12-2020

Answer:

1.02

Step-by-step explanation:

hopefully it helped

Answer Link

Otras preguntas

Carlos is a 40-year-old man with a wife and two children. Carlos works as a banker in a beautiful island nation. Unexpectedly, an earthquake registering an 8 on
Y=9x-9 Y=9 How do u solve dis ¿-¿
The Korean peninsula was split between the US and Russia in 1945 at the 38th parallel line of latitude upon the surrender of Japan. The Russian occupied north h
what happens at the capillaries?
is 5/12 greater than 3/4
After leading the movement for independence from France, which leader started the Vietnamese Communist Party and served as president of the Democratic Republic
How many amino acids can a sequence of 24 DNA bases code for?
Which gas is the most abundant greenhouse gas? ozone chlorofluorocarbon carbon dioxide methane water vapor water vapor right
Pennsylvania and Delaware were colonies given in payment of debts. True False
The layer of solid ground that makes up all of Earth’s continents is called A. the lithosphere ****************************** B. the biosphere C. the atmosphere