naimo67 naimo67
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

If connie pays $100 for 8 baskets, what is the unit rate for each Basket?

Relax

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 13-12-2020
100/8 = 12.5
The unit rate is $12.50 per basket
Answer Link

Otras preguntas

A stack of eight compact disks is 1.0 centimeter high. What is the thickness of one compact disk (CD) in centimeters? What is the thickness of one CD in millime
4 times what equals 276?
how to write a thesis statement?
what is a+2 divided by 2 = -1?
What is the difference between a meteorite and a asteroid?
During the early Roman Republic, plebeians were allowed to?A)Marry patricians.B)Serve in the Roman armyC)Serve in the SenateD)Pass laws for all RomansCan anyone
If the current equilibrium price for a bushel of corn is $50.00, what happens to the equilibrium price of corn if import restrictions on corn are lifted?
0.20 decimal is equivalent to what fraction????
The recommended daily allowance (RDA) of the trace metal magnesium is 410 mg/day for males. Express this quantity in μg/day.
In 1 or 2 sentences, mention two disadvantages of early forms of money, such as limestone, cattle, and shells. Please help me with this one ;)