mayrigarcia781
mayrigarcia781 mayrigarcia781
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy two cans of pinapple
chuncks for $3.25, then how many can
you buy with $19.50?

Relax

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 12-12-2020

Step-by-step explanation:

3.25÷2=1.625

19.5÷1.625=12

Answer Link

Otras preguntas

How old is a rock if it contains 6.2% of its original 14carbon? A. 780,000,000 years B. 40,300,000 years C. 21,480 years
105 watermelon in 7 crates rate
When scientists say that a theory can never be proven, what are they actually saying?
Which phrase describes the algebraic expression 3x-4? a the sum of three times a number and four b four less than three times a number c the quotient of three
What is one cause of scarcity
35/8 as a mixed number
In a trapezoid, three interior angles measure 80°, 100°, and 140°. What is the measure of the fourth interior angle.
According to the unit, what are three things that affect oil prices today?
What's a pro and con of the Louisa purchase
As a result of education and law enforcement, negative attitudes toward the disabled are rare in society today? true or false?