ajha3 ajha3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 liters of diet cola. How many liters do you get per dollar?

Relax

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 11-12-2020

Answer:

you get 0.4 litres for every dollar

Answer Link

Otras preguntas

Erganze die Personalpronomen im Akkusativ und Dativ.Peters Oma istErganze die Personalpronomen im Akkusativ und Dativ.Peters Oma ist eine liebe Frau1.Peter möch
number sequesnce...what next #?4 6 10 18 34 66 130
show two ways to decompose the number 749?
2.53 × 3.1 is between
Please help me understand the following Determine the equation of g(x) that results from translating the function f(x)=(x+4)^2 to the right 9 units.
A 4,000-kilogram truck travels in a straight line at 10.0 m/sec. What is its momentum?
A charge of 0.01 C is in a 120 N/C electric field. What is the force on the charge?
8 9/10 into an improper fraction in lowest terms
Mainland China is controlled by the Communists whereas Taiwan is controlled by
show two ways to decompose the number 749?