malachiroby4pf malachiroby4pf
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada


The cost of nails varies directly with the number of pounds bought.
If 4 pounds of nails cost $11.60, what is the cost of 3.5 pounds?

Relax

Respuesta :

HOOKINGYEA
HOOKINGYEA HOOKINGYEA
  • 11-12-2020

Answer:

10.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does anyone know how to some 4,5,6?
A firm is reviewing a project with labor cost of $9.00 per unit, raw materials cost of $25.25 a unit, and fixed costs of $13,000 a month. sales are projected at
how long does it take for a deep cut to heal?
From which person did Thomas Jefferson draw many of the ideas presented in the Declaration of Independence? A. John Locke B. King James II C. Thomas Paine
Simplify 27 to the negative 2 thirds power. 9 1 over 9 negative 1 over 9 −9
Which strand MUST be RNA and not DNA?
Need help‼️ please and thank you
What is down payment with regard to buying a house?
What information should be included in the final paragraph of a cover letter
Which city is located at approximately 48°N, 7°E?