Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal? Store X: 4 cans for $2.48 Store Y: 5 cans for $3.00 *

Relax

Respuesta :

crecpsacc crecpsacc
  • 11-12-2020

Answer:

Y=300

X= 4

M= 49x9=4

3x4=3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is an Alma Mater?
What is your opinion on Global Warming?
Is sentence 'James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher' grammatically correct?
Is sentence 'James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher' grammatically correct?
What Is Aramaic? could you help me out
Determine the potential difference between two charged parallel plates that are 0.20 cm apart and have an electric field strength of 6.0 V/cm.
Compute the resistance in ohms of a copper block 5.0 cm long and 0.10 cm2 in cross-sectional area. (ρ = 1.77 × 10-6 ohm-cm)
A bag of marbles has twice as many blue marbles as green marbles, and the bag has at least 54 marbles in it. At least how many green marbles does it have?
how do you multiply fractions
sequence of oxygen, carbon dioxide and blood flow?