At a salad bar, the cost per ounce is $0.85, and the container costs $0.25. What is the total cost, in dollars and cents, of a salad weighing 8 ounces?

Respuesta :

Answer:

wow sounds good and cheap im gonna go get salad now thanks alot

Step-by-step explanation: