Keierasmith
Keierasmith
11-10-2016
Mathematics
contestada
Find the unit rate.
$4.80 for 6 cans
Respuesta :
brattymadi
brattymadi
11-10-2016
8 cents per can
4.80/6 = 0.8
Answer Link
Аноним
Аноним
11-10-2016
The
answer is 8 cents per can
. Hope it helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
What is the maximum number of turning points the function f(x)=7x^5+6x^3-4x^2+1 , can have
Solve for x: 25x2 − 36 = 0
Hydrangea plant's petals change to which colour on the addition of acids?
Who was the first American to to contribute to the industrial revolution?
what are the end products of fat digestion
What former president believed July 2 was the correct date to celebrate American independence?
How do you factor this 8x^2+2x-21=0
Solve for x: 25x2 − 36 = 0
name the different parts of small intestine in proper sequence
What groups were threatened by john knox's ideas?