maliyahbirks5 maliyahbirks5
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

4 tons of sawdust cost $7,520.00. What is the price per pound?

Relax

Respuesta :

Jish23
Jish23 Jish23
  • 15-11-2020

Answer:

1,880 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following molecules is used as energy for chemical reactions in cells?
Solve for h. V = lwh A. h = Vlw B. h = C. h = D. h = V – l – w
what fraction is equal to 4/16
Use the order of operations and the digits 2,4,6 and 8 to create a expression with a value of 2
Entrepreneurship diversified Georgia’s economy and expanded the _______ market. Fill in the blank. A.) cotton B.) agriculture C.) jobs D.) construction
The success of the auto industry can best be seen in the fact that it led to
Which of the following best describes the effects of water pollution on aquatic ecosystems? a. It can result in fish kills and restrictions on human consumption
victor went for a run last week. It was 3.5 km long. Terrell went for 3 runs last week. eachrun was 1,250 m long. which person ran a greater total distance last
3(4b+12c+11) in standard form
A video game costs $29.35 at one store and $32.79 at another store. Generate two equivalent expressions and then find how much more 4 video games cost at the se