baddiegirl65
baddiegirl65 baddiegirl65
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

pencils cost $0.24 each and pens cost $0.79 each. Mrs. Trevino bought 6 pencils and 5 pens. How much did she pay for the pencils and pens? PLSS HURRY

Relax

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 13-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

.24*6=1.44

.79*5=3.95

3.95+1.44=$5.39

Answer Link

Otras preguntas

Make x the subject of formular y=5√x+3-4
Need help how to solve this questions show work to please
which sign makes this statement true​
what is difference between Heart attacks and heart failure?
Despite the disintegration of the Abbasid Caliphate, Islam continued to spread across Afro-Eurasia in the period 1200-1450 primarily because of which of the fol
what kind of evidence do archaeologists, anthropologists and paleontologists study to find out how prehistoric people lived?
2. Which is a weak interaction between molecules? A. van der Waals B. bionic C. covalent D. ionic ...............
Need help how to solve this questions show work to please
Is whipping eggs a chemical change or a physical change
Distance between points (0, -8) and 3,2)