misticgalaxy0609
misticgalaxy0609 misticgalaxy0609
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 12-oz box of cereal costs $1.68.
What is the cost per Ounce?

Relax

Respuesta :

kbrain1170
kbrain1170 kbrain1170
  • 13-11-2020
It’s should be $0.14 if I did the math correctly
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with from 1 to 10
first use the perimeter formula, blank, to find the perimeter of the blank rectangle?
I have headache since 4-5 days. what might be causes it it and solutions to cure?​
Make x the subject of the formula x-4a = bc²​
Technique: Parallel Plot Assignment: Rewrite Rapunzel Alternate Plot Structure
What are the radicals?Write their types with four examples.​
!!!PLEASE HELP ASAP ITS FOR A TEST!!! Which sequences of transformations applied to shape I prove that shape I is similar to shape II? A-a translation 12 units
write a diary about the 40th birthday of your school and what you contributed to make the festival memorable​
Inductive and deductive reasoning form an important part of scientific thinking and are used extensively in scientific arguments. Research and report on a scien
there is 583 students and each one will get a popsicle each box has 12 how many boxes do they need​