deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Relax

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

What is planning of family?
20 POINTS!!!! Perform research using books and reputable websites to learn more about studies on brain development of children from birth to five years of age.
6. The Maya lived in a challenging territory, some places had thick forests, some areas had swamps and some areas were very dry. What problems did the Maya enco
How many articles are there in universal declaration of human right​
Which is NOT one of the four main time zones of the United States?
How did the start of colonialism in Africa?
What page number is “Luck, you see, brings bitter friends”
John is a doctor who is scheduled to perform surgery on a patient. The hospital offers the ability to create a 3-D model of the part of the patient’s body that’
Please help!!! 25 points!! -72 + (-30) + 10 =
What type of relationship involves people who don’t share the same status? A. parallel B. horizontal C. vertical D. Circular