Jewelresendez2
Jewelresendez2 Jewelresendez2
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought 2 pounds of jelly beans for
$2.99. How much would 7 pounds of jelly
beans cost?
(Round your answer to the tenths place.)

Relax

Respuesta :

Cindy0212 Cindy0212
  • 11-11-2020
10.465 would be your answer.
Answer Link
jdbalsr
jdbalsr jdbalsr
  • 11-11-2020

Answer:

10.5

Step-by-step explanation:

2.99 divided by 2 = 1.495 x 7 = 10.465, rounded is 10.5.

Answer Link

Otras preguntas

what is apachantantra? A a collection of sayings by the buddha. B a book of fables or animal stories C tales of Hindu gods D a recently found text from m
What is a good thesis statement for an essay about Life Inside the Concentration Camps?
Explain the four types of legal wrongs in civil law and give an example of each.
What do invertebrate jellyfish lack that all other fish possess?
[tex](3.3x {10}^3) \div (2.2x {10}^7)[/tex]
At longbridge middle school 240 students said that they are an only child which is 48% of the chool's student enrollment. how many students attend longbridge mi
Talk about why you think it is sometimes important to represent a procedure mathematically.
daine rented a movie
system of equations(substitution) 4x + 4y = -16 y = 3
how to do q44thx!!!!