leechengai leechengai
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4 quart container of window cleaner costs $12.48. What is the price per cup?

Relax

Respuesta :

jackiejarrell45
jackiejarrell45 jackiejarrell45
  • 11-11-2020

Answer:

$3.12

Step-by-step explanation:

A quart is 4 cups

Divide the Price $12.48 by 4 = $3.12 a cup

Answer Link

Otras preguntas

18+24=6x3+4x6=6(4+6)=____x____ I should of had a x at the end
Solve for x: −4|x + 5| = −16 (2 points) x = 21 over 4 , x = −11 over 4 x = −1, x = 9 x = −1, x = −9 No solution
A group of preschoolers has 15 boys and 12 girls what is the ratio of girls to boys
I need help with these 2 geometry questions!
BRAINLIESTTTT ASAP!!! PLEASE ANSWERRR :) What does William Wordsworth mean by "Continuous as the stars that shine" in the following bolded lines? Continuous as
Which region had the largest influx of new residents?
rewrite the following sentences to focus on the positive not the negative I set a goal to make my bed every morning this month, and I’ve barely done it 10 day
Can someone do an Hispanic Heritage research project for me?
Where, if at all, should a comma be added in the following sentence? Dogs that do not shed are often called hypoallergenic. a. after Dogs b. No comma should b
Would like some help please