launa09 launa09
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated gloves cost $45.54. What is the unit price of the pairs of gloves?
ASAP PLEASE

Relax

Respuesta :

austinkeith austinkeith
  • 11-11-2020

Answer:

7.59 dollars is the unit price

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If f(x)=2x+1 and g(x)=1/2(x-1), what does f(g(-4)) equal
the total area formed by a triangle with a base of 4 1/4 inches and a height of 10 inches and rectangle that is 10 inches by 4 1/4 inches
Admission to an amusement park is $10 for children and $15 for adults. On Saturday 1,300 people enter the park and $17,250 is collected. How many children and a
Explain,based on the motion of the gas particles,how the gas is causing the tubes to spin around as shown in the diagram above.
Why is granite speckled
What is the largest 5-digit number using only fours and eights.
draw a venn diagram and fill in the characteristics of the states of matter
2 factors of 20 add up to 14. What are they?
Please answer question 14
I need help to make a slogan for palladium on the periodic table