imachickynuggie123
imachickynuggie123 imachickynuggie123
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft

Relax

Respuesta :

nischaysingh50 nischaysingh50
  • 11-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

So,

$140 Dollars per 18 feet

Divide by 18 on both sides

140/18=18/18

140/18 is equal to 7 and 2/9

The answer is 7.77777778

Answer Link

Otras preguntas

The sum of three consecutive odd integers is -435. Find the integers.
econ hw Read the sentence. The ratio of personnel to workstations is unbalanced in light of the current space requirements. This sentence is an example of ____
Which is required for infants to begin creeping or crawling to explore the environment?
Suppose there are 500 units of energy available at the producer level of the energy pyramid. Approximately how many units of energy are
In triangle ABC, m∠C = 90°, c = 17, and a = 8, then which of the following is the measure of side b?
I need solutions for both
Which pair of words has similar denotations but different connotations? A. Daring; foolhardy B. Shy; timid C. Loud; noisy D. Talkative; chatty
Nehemiah's messenger brother was Hanani. True False
What was one of the major problems faced by union armies during the campaigns of 1862?
Weird feeling on nose when wearing glasses