mightymeganrose07 mightymeganrose07
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

A cellular company offers a price of $19.95 for 200 minutes. Find the unit rate in cost per minute.

Relax

Respuesta :

wrennlyyasia
wrennlyyasia wrennlyyasia
  • 15-10-2020

Answer:

≈ $0.10 /min

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Beth buys a bouncy ball worth $1.20. She buys a pen worth 5 times as much as the bouncy ball. Hownuch do the bouncy ball and pen cost together?​
Hello I need help!! What is: 5679 /divided by/ 7​
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
Sami has 89 video games. He keeps 14 for himself and distributes the remaining video games to each of his 5 cousins. How many video games (x) did each cousin re
What type of phrase is "for running"?
Can someone help me with this problem please?
A 120N box is being pushed across the surface that has a frictional force of 3N. If the box is being pushed with a constant force of 13N, what is the net force
Why is cellulose considered to be complex carbohydrates
How did the caravel's lateen sail help sailors?
Ayer yo__la verdad.