Seudónimo Seudónimo
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

((Please help this is due today, and i dont have much time~! I WILL GIVE BRAINLIEST))
Jan buys x pounds of apples for $6. The apples cost $2 per pound. The cost can be modeled
by the equation 2x = 6. Plot a point on the number line to represent the value of a
+
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Relax

Respuesta :

KeeratBhatia2009
KeeratBhatia2009 KeeratBhatia2009
  • 15-10-2020

Answer:

3 is the value of X.

Answer Link

Otras preguntas

Explain at least one way in which the quantity and quality of water resources have been affected by human population growth. Predict how you think the water su
What is the approximate area of the shaded region? Margarita traces a circle with a radius of 20 centimeters like the circle shown below. She will color in the
HELLPPPP ITS THE HIGHLIGHTED ONE
6+2(3x4) divide 2 + 3-4
2 Find the area of the shape. Either enter an exact answer in terms of it or use 3.14 for it and enter your answer as a decimal. units
please help me!!!!!!
PLS HELP MEEEEEEE PLSSSSSSSSS
pls help im rlly confused
Help me ill give you brainilest (easy answer I'm in 5th grade T_T) Bob thinks that plants get their materials for growth from the soil. Write a couple of senten
Double the product of 4y and 3b if y=2 and b=1.