aweiluu aweiluu
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Tamia wants to order a candy online company is offering 2.5 pounds of chocolate for $40. what is the price per pound?​

Relax

Respuesta :

drakebrodsky
drakebrodsky drakebrodsky
  • 15-10-2020

Answer:

$16 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAPYou are an organism that is living in a tropical environment that receives a lot of sunlight during the year. Would it be more beneficial to be a gener
Lorenzo is planning a banquet for 125 guests. He needs to select 4 appetizers, 2 entrees, and 3 side dishes. Carson's Catering has 12 appetizers, 9 entrees, a
How did the Northwest Ordinance affect the treatment of Native Americans
Find the range of the function. f(x) = 10-x^2
how does the periodic table tell me if a element is solid, liquid, gas, or man made?
Are the ratios 13:14 and 1:2 equivalent?
This is all the points I have left please help
Balance the Following C₇H₁₆ + O₂ ---> CO₂ + H₂0
PLEASE HELP WITH QUESTION THANK U
can someone help me find the slope and the y-intercept?