Respuesta :
Answer:
240 rupees
Explanation:
As 7 kg of onions costs 140 rupees, each kg costs 20 rupees, and 12x20=240 rupees.
Answer: 7kg = 140 Rupees. Now we had the cost of one onion is 20 Rupees. = 240 Rupees.
Answer:
240 rupees
Explanation:
As 7 kg of onions costs 140 rupees, each kg costs 20 rupees, and 12x20=240 rupees.
Answer: 7kg = 140 Rupees. Now we had the cost of one onion is 20 Rupees. = 240 Rupees.