smokybear smokybear
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Reema spends $19.25 on 100 lead pencils. what is the price of one pencils? round the answer to the nearest penny.​

Answers
$0.02
$0.19
$1.93
$19.25

Relax

Respuesta :

Egyptcarter
Egyptcarter Egyptcarter
  • 15-10-2020
0.19 it’s B and I know cause it’s common sense
Answer Link
angelicamendoza0724
angelicamendoza0724 angelicamendoza0724
  • 24-03-2021

Answer:

0.19 aka B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 14/12 and 31/10 as a mixed number
What are the main arguments for exploiting the amazon rainforest
Use long division to find the quotient. (x²+6x-27) ÷ (x-3)
what is the chemical formula for windex
Can you name king Henry the 8ths wives?
Formulas within table cells always begin withA. a symbol that looks like a backwards F.B. the AutoSum symbol.C. parentheses.D. an equals sign.
Kiwi orders programs for the school play. Each program measures 8 inches long by 5 inches wide by 1/8 inches thick. The programs arrive in one box that is 8 inc
How can you make 16 dollars using exactly and only 3 bills, one of which is not a 10-dollar bill?
HOW MANY SQUARE NUMBERS IN A PACK OF 52 CARDS
what does number sentence mean