s28495794 s28495794
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jayla bought 20 candies for 10 dollars. What is the unit price dollars per candy?

Relax

Respuesta :

kaylamak07
kaylamak07 kaylamak07
  • 15-10-2020

Answer:

$1.00

Step-by-step explanation:

20/10=2

Answer Link
katherinee2006
katherinee2006 katherinee2006
  • 15-10-2020

Answer:

$2 per candy

Step-by-step explanation:

20 \ 10 = 2

Answer Link

Otras preguntas

Sketch the graph of each line 2x+y=2
Xenon tetrafluoride has two sets of lone pairs of electrons. What should be the relative positions of the two sets of lone pairs?Why?
match these with the pictures 1. salon 2. secularism 3. feminist4. deism5. philosophes​
How long did the witch-hunts continue
What particles bond together to form molecules? A. Atoms B. Neutrons C. Compounds D. Protons
AHHHHHHHHHHH IDK WHAQT TO DO I HAVE FOUR DAYS TO COMPLETE 12 ASSIGNMENTS AND FIVE MIDTERMS I AM BEYOND STRESS SOMEONE SHOOT ME NOW PLEASE
256 divided by 47? Answer this but with a remander.
What tribe is our protagonist from? a. Navajo b. Apache c. Cherokee d. Sioux​
Find the length of GH
35 POINTS!! Need steps too